Aizputē izpostīts keramikas ceplis

 

Aizputē, uz salas Tebras upē, izpostīts keramikas ceplis, aģentūrai LETA apstiprināja starpnozaru mākslas grupas "Serde" vadītājs Uģis Pucens.
Nepatīkamais fakts konstatēts 7.martā. Pagaidām nav izdevies noskaidrot, vai cepļa kupolu sagrāvuši ķieģeļu tīkotāji, vai arī notikušais klasificējams vandalisma akts. Par notikušo informēta policija.
Ceplis izveidots pirms 10 gadiem uz salas, ko starpnozaru mākslas grupa "Serde" īrē no pašvaldības - šī vieta cepļa būvniecībai tika izvēlēta ugunsdrošības apsvērumu dēļ, jo Aizputei raksturīga koka apbūve, un šķitis saprātīgi cepli izveidot uz neapdzīvotās saliņas. Ceplis tika veidots tradicionālās Kurzemes keramikas cepļa rekonstrukcija, un tas bija vienīgais šāda tipa ceplis Latvijā. Cepļa izveidi, kas izmaksājusi vismaz pāris tūkstošu latu, savulaik finansiāli atbalstījis Latviešu fonds Amerikā, Valsts kultūrkapitāla fonds un Aizputes pašvaldība. Šo 10 gadu laikā "Serdes" rezidenču centrā strādājuši keramiķi un rīkoti keramikas simpoziji.
Starpnozaru mākslas grupa "Serde" apņēmusies cepli atjaunot. Gruvešu novākšanā iesaistīti bezdarbnieki. Cepļa atjaunošanā varēs izmantot vecos ķieģeļus, bet vēl būs nepieciešams finansējums būvniecības darbu veikšanai. Šogad cepli atjaunot tomēr vēl neizdosies, prognozēja Pucens. Zviedru keramiķei, kas šogad plāno viesoties rezidenču centrā, nāksies izmantot elektrisko cepli.

08.03.2013 / 12:26